Відстань між двома містами потяг подолав за 7 годин,а легковий автомобіль за 3 години. Знайдіть

швидкість потяга і швидкість автомобіля,якщо швидкість потяга менша від швидкості автомобіля на 36 км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Спартак Кира.

Пусть х км/ч - скорость автомобиля, тогда (х - 36) км/ч - скорость поезда. Уравнение:

(х - 36) · 7 = х · 5

7х - 252 = 5х

7х - 5х = 252

2х = 252

х = 252 : 2

х = 126 (км/ч) - скорость автомобиля

126 - 36 = 90 (км/ч) - скорость поезда

Вiдповiдь: 90 км/год i 126 км/год.