Екі тракторшы егістік жерді бірігіп жыртса,жалғыз бірінші тракторшы жыртканнан 18 сағат ертерек,ал

жалғыз екінші тракторшы жыртканнан 32 сағат ертерек ертерек жыртып бітірген болар еді.Осы жерді әрбір тракторшы жеке-жеке канша уақытта бітер еді​

Ответы на вопрос

Отвечает Чайкина Софья.
Бірінші белгіліп аламыз:
А бірге жасаған уақыт
В- бірінші тракторшы
С- екінші тракторшы
Жұмыс жасау жылдамдығы (бірге жасағанда) :
1/В + 1/С = 1/А осыдан екіншісінікін тауып аламыз 1/С = 1/А - 1/В
С= А*В / (В-А)
2 теңдеу құрамыз:
А=В-18
А=А*В/(В-А) -32 - Ортақ бөлгішке көбейтеміз:
В*А-А*А=ВА-32В+32А
А*А+32А-32В=0
А*А-32*18=0
А*А=32*18=576 квадратын аламыз А=24
Біріншісі: 24+18 =42
Екіншісі: 24+32 = 56