Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер. 1-сабақШебер белгілі бір жұмысты 18 сағатта, сол

жұмысты екінші біршебер 27 сағатта бітіреді. Екі шебер бірігіп орындаса солжұмысты қанша уақытта бітіреді?Дұрыс жауап саны: 211 сағат 15 минут10 сағат 48 минут10 сағат 32 минут11 сағат 24 минут12 сағат 45 минут10бүтін4/5 сағ​

Ответы на вопрос

Отвечает Лугинин Никита.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

За единицу примем объём работы.

1/18 - производительность 1-го мастера.

1/27 - производительность 2-го мастера.

1/18 +1/27=3/54 +2/54=5/54 - производительность обоих мастеров.

1÷5/54=1·54/5=10,8 ч = 10 ч +0,8·60 мин = 10ч 48 мин - время, чтобы закончить работу обоим мастерам.

Второй ответ:

10,8 ч = 10 8/10 ч = 10 4/5 ч