Автобус проходить відстань від міста до озера за 3 години. Автомобіль, швидкість якого на 12

км/год більша за швидкість автобуса, проходитьЦю саму відстань на 30 хв швидше. Якою є відстань від міста до озера?​

Ответы на вопрос

Отвечает Брыкина Ира.

Ответ: Нехай швидкість автобуса дорівнює х км / год,

тоді швидкість автомобіля дорівнює х + 12 км / год.

Автобус за три години проходить відстань рівне 3х км

а автомобіль за 2,5 години (3години - 30 хв = 2,5 години) проходить 2,5 (х + 12) км.

Складаємо рівняння:

3х = 2,5 (х + 12)

3х = 2,5х + 30

3х-2,5х = 30

0,5х = 30

х = 30: 0,5

х = 60 (км / год)-швидкість автобуса

3х = 3 * 60 = 180 (км) відстань від міста до озера