Автобус і вантажна машина, швидкість якої на 18 км/год більша від швидкості

автобуса, виїхали одночасно назустріч одне одному із двох міст, відстань між якими складає 690 км. Знайди швидкості автобуса й вантажної машини, якщо відомо, що вони зустрілися через 5 год після виїзду. Срочно 20 балов!! ​

Ответы на вопрос

Отвечает Исупов Владимир.

х - швидкість автобуса

х + 18 - швидкість вантажної машини

S = V × t

х × 5 - шлях автобуса до зустрічі.

(х + 18) × 5 - шлях вантажної машини до зустрічі.

Весь шлях - 690 км

5х + 5(х + 18) = 690

5х + 5х + 90 = 690

10х = 690 - 90

10х = 600

х = 60 - швидкість автобуса,

60 + 18 = 78 - швидкість вантажної машини.