за 5 олівців та 6 ручок заплатили 42 грн. Скільки коштує ручка, якщо олівець дешевший ручки на

півтори гривні

Ответы на вопрос

Отвечает Ефремова Влада.

Розв'язання:

Нехай, олівець коштує x грн, тоді ручка коштує (x+1,5)грн. За п'ять олівців заплатили (5x)грн, а за шість ручок (6(x+1,5))грн. Всього заплатили: (5x+6(x+1,5))грн, що за умовою задачі 42 грн. Складаємо рівняння:

5x+6(x+1,5) = 42

5x+6x+9 = 42

11x = 33

x = 3

Отже, олівець коштує 3 грн, а ручка (3+1,5 = 4,5) грн.

Відповідь: ручка коштує 4,5 грн.