За 9 ручок і 4 олівці заплатили 42 гривні . Скільки коштує 1 ручка і 1 олівець, якщо 2 ручки дооще

3 олівців на 3 грн 50 коп

Ответы на вопрос

Отвечает Драенкова Елена.
X-стоит ручка , y-стоит карандаш. составляем систему уравнений: {9x+4y=42, 2x=3y+3,5; 4,5*(3y+3,5)+4y=42; 13,5y+15,75+4y=42; 17,5y=26,25; y=26,25/17,5=1,5(грн). 2x=3*1,5+3,5; 2x=4,5+3,5; 2x=8; x=4(грн). Ответ: ручка стоит 4 грн, карандаш стоит 1,5 грн.