Основи прямокутної трапеції дорівнюють 4см і 12 см а висота 6 см знайти бічну сторону


Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.

       Нехай АВСD - прямокутна трапеція, DО - висота. За умовою основи АВ, DC дорівнюють 4см і 12см відповідно, висота DО = 6см. Одже, відрізок АО = АВ - DC = 12 - 4 = 8 (cм). 
       Знайдемо бічну сторону АD за теоремою Піфагора з прямокутного трикутника АDО:
       АD²= DO² + АО² = 6² + 8² = 36+64 = 100; АD = √100 = 10 (cм).

      Відповідь: 10 см