15.Точка В належить відрізку АС, точка С належить відрізку BD, AD = 60 см, АВ : ВС: CD= 4 : 5 : 3.

Знайдіть довжину відрізка ВС срочно !!!!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Курченко Настя.

Відповідь:

ВС = 25 см.

Пояснення:

Точки А, В, С та D розташовані у  такому самому порядку. Відрізки АВ : ВС : CD = 4 : 5 : 3. Відповідно відрізок АВ є пропорційний 4 одиницям, відрізок ВС є пропорційний 5 одиницям, а відрізок CD є пропорційний 3 одиницям. Разом всі три відрізки, що йдуть послідовно один за одним є пропорційними 4 + 5 + 3= 12 одиницям - це і є відрізок AD = 60 см. Таким чином одна одиниця дорівнює 60 / 12 = 5 см.

Маємо:

АВ = 5 × 4 = 20 см.

ВС = 5 × 5= 25 см.

CD = 5 × 3 =15 см.

Перевірка:

АD = АВ + ВС + CD = 20 + 25 + 15 = 60 см.

Все вірно