1) Точка С належить відрізку АВ. АС = 4 см, СВ = 5 см. Знайдіть довжину відрізка AB. 2) Точка С -

середина відрізка AB, довжина якого дорівнює 12 см. Точка М належить відрізку AB і розміщена від точки С на відстані 3 см. Знайдіть довжину відрізка ВМ. Скільки розв'язків має задача? 3) Точка А належить відрізку РМ, вiдрiзок AP у 5 разів довший за відрізок АМ. Знайдіть довжину відрізка AM, якщо РМ=30 см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Гашишев Дмитрий.

За теоремою про суму довжин двох відрізків, можна знайти довжину відрізка AB, використовуючи дані про довжини відрізків AC і CB:

AB = AC + CB = 4 см + 5 см = 9 см.

Отже, довжина відрізка AB дорівнює 9 см.

За умовою маємо AB = 12 см і МС = 3 см, оскільки М розташована на відстані 3 см від С.

Тепер можна знайти довжину відрізка ВМ, використовуючи факт, що С - середина відрізка AB:

BM = MA = (1/2) * AB = (1/2) * 12 см = 6 см.

Отже, довжина відрізка ВМ дорівнює 6 см.

Ми знаємо, що відрізок AP у 5 разів довший за відрізок АМ. Тобто, AP = 5 * AM.

Також дано, що РМ = 30 см. Знаючи це, можемо виразити відрізок AM:

RM = AP + PM

30 см = 5 * AM + PM

Тепер можемо виразити PM:

PM = 30 см - 5 * AM

Але ми також знаємо, що AM + PM = RM, тобто:

AM + (30 см - 5 * AM) = 30 см

Тепер розв'яжемо це рівняння:

4 * AM = 30 см

AM = 30 см / 4 = 7,5 см.

Отже, довжина відрізка AM дорівнює 7,5 см.