Знайдіть катет прямокутного трикутника якщо його гіпотенуза дорівнює 13 SM а другий катет 5 см​


Ответы на вопрос

Отвечает Блохина Вика.

Ответ:

12 см

Объяснение:

Дано: трикутник АВС, AB - гіпотенуза, AB = 13 см, AC =5 см

Знайти: СВ

Розв'язання:

З трикутника ABC ( кут С= 90 градусів)

За теоремою Піфагора:

AB^2 = AC^2 + CB^2

13^2= 5^2+ CB^2

CB^2= 13^2 - 5^2

CB^2 = 169 - 25

CB^2 = 144

CB = √144

CB = 12 ( см)

Відповідь: 12 см.