більша основа рівнобічної трапеції дорівнює 16 см, бічна сторона дорівнює 14 см, а тупий кут

дорівнює 120 градусів, знайдіть середню лінію трапеції ЛЮДИ ДОБРІ ПОМОЖІТЬ​

Ответы на вопрос

Отвечает Логинов Матвей.

Ответ:

9см

Объяснение:

Сумма углов прилежащих к боковой стороне трапеции равна 180°

<А+<В=180°

<А=180°-<В=180°-120°=60°.

∆АВК- прямоугольный треугольник.

<А=60°; <ВКА=90°; <АВК=30°

АК- катет против угла <АВК=30°

АК=AB/2=14/2=7см.

АК=МD, т.к. трапеция равнобедренная.

КМ=АD-2*AK=16-14=2см

КМ=ВС=2см.

МN=(BC+AD)/2=(2+16)/2=18/2=9см