Бічна сторона рівнобедреного трикутника дорівнює 30 см, а косинус кута при основі 0,8. Знайдіть

периметр цього трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Черных Александра.

Відповідь:     Р ΔАВС = 108 см .

Пояснення:

   У  ΔАВС  АВ = ВС = 30 см ;  cosA = 0,8 .

  Проведемо ВН⊥АС ;  ВН - висота , а також  і медіана   ΔАВС .

  Із  ΔАВН   cosA = AH/AB ;  ---->  AH = ABcosA = 30 * 0,8 = 24 ( см ) .

  АС = 2 * АН = 2 * 24 = 48 ( см ) .   Знайдемо периметр   ΔАВС :

     Р ΔАВС = 2 * АВ + АС = 2 * 30 + 48 = 108 ( см ) ; Р ΔАВС = 108 см .