Сторони трикутника дорівнюють 25см, 29см і 36см. Знайти найменшу висоту трикутника, радіус

вписаного та описаного кола.

Ответы на вопрос

Отвечает Анибалов Вова.

Найперше, перевіримо чи задані сторони можуть утворити трикутник. Для цього використаємо нерівність трикутника, за якою сума довжин будь-яких двох сторін має бути більше третьої сторони:

25 + 29 > 36, 25 + 36 > 29, 29 + 36 > 25

Отже, задані сторони утворюють трикутник.

Найменша висота трикутника:

Найперше, знайдемо півпериметр трикутника (р), що дорівнює сумі довжин сторін, поділеній на 2:

p = (25 + 29 + 36) / 2 = 45

Потім використовуючи формулу для обчислення площі трикутника (S) за його півпериметром та радіусом вписаного кола (r), отримуємо:

S = sqrt(p(p - a)(p - b)(p - c))

де a, b та c - сторони трикутника

S = sqrt(45(45 - 25)(45 - 29)(45 - 36)) ≈ 336.13

r = S / p = 336.13 / 45 ≈ 7.47

Оскільки висота трикутника (h) є дворазовою проекцією радіуса вписаного кола на сторону, то:

h = 2r * (a + b + c) / (a + b + c)

h = 2 * 7.47 * (25 + 29 + 36) / (25 + 29 + 36) ≈ 14.94

Отже, найменша висота трикутника дорівнює близько 14,94 см.

Радіус вписаного кола:

Радіус вписаного кола (r) визначається за формулою:

r = S / p = sqrt(p(p - a)(p - b)(p - c)) / p

де a, b та c - сторони трикутника, а S та p були обчислені раніше

r = sqrt(45(45 - 25)(45 - 29)(45 - 36)) / 45 ≈ 7.47

Отже, радіус вписаного кола дорівнює близько 7,47 см.

Радіус описаного кола можна знайти за формулою:

R = abc / 4S,

де a, b, c - довжини сторін трикутника, а S - його площа.

Підставляючи в цю формулу відповідні значення, отримуємо:

R = (25 * 29 * 36) / (4 * 180) ≈ 23.7 см.

Отже, найменша висота трикутника дорівнює 24 см, радіус вписаного кола - близько 6,3 см, а радіус описаного кола - близько 23,7 см.