Через точку М проведено до кола дотичну MA (A - точка дотику) і січну, яка перети- нае коло в

точках В і С (точка в лежить між точками М і С). Знайдіть MB, якщо BC=5CM, AM = 6 CM.​

Ответы на вопрос

Отвечает Друма Аня.

Відповідь:

Пояснення:

Назвемо радіус кола R. Щоб знайти R, можна скористатися теоремою Піфагора.

(MA)^2 + (AM)^2 = R^2

(MA)^2 = R^2 - (AM)^2

R^2 = (MA)^2 + (AM)^2

R^2 = (MB)^2 + (BM)^2

Підставляючи перше рівняння в друге рівняння:

R^2 = (MB)^2 + (BM)^2 = (MB)^2 + (AM - MB)^2

Розгорнувши друге рівняння:

R^2 = MB^2 + AM^2 - 2 * AM * MB + MB^2

R^2 = 2 * MB^2 - 2 * AM * MB + AM^2

R^2 = 2 * MB^2 - 2 * AM * MB + 36 (оскільки AM = 6)

Поєднання двох рівнянь:

2 * MB^2 - 2 * AM * MB + 36 = (MA)^2 + (AM)^2 = 36 + 36 = 72

2 * MB^2 - 2 * AM * MB + 36 = 72

2 * MB^2 - 2 * AM * MB = 36

2 * МБ^2 - 2 * 6 * МБ = 36

2 * МБ^2 - 12 * МБ = 36

2 * МБ^2 - 12 * МБ - 36 = 0

Це квадратне рівняння, яке можна розв’язати за допомогою квадратної формули:

MB = (12 +/- sqrt(12^2 - 4 * 2 * -36)) / 2 * 2

MB = (12 +/- sqrt(12^2 + 144)) / 4

MB = (12 +/- sqrt(12^2 + 144)) / 4

MB = (12 +/- 12) / 4

MB = 6 см або MB = 0 см

Оскільки MB має бути додатним, MB = 6 см.

Отже, BM = AM - MB = 6 - 6 = 0 см.

І BC = AM + BM = 6 + 0 = 6 см.