КОНТРОЛЬНА РОБОТА НА ТЕМУ: «Коло і круг» Початковий та середній рівні 1. Знайдіть радіус кола,

діаметр якого дорівнює 18 см. А) 2 см; Б) 4 см; В) 16 см; Г) 9 см. 2. Кола, радіуси яких 16 см і 10 см, мають внутрішній дотик. Знайдіть відстань між їх центрами. А) 2 см; Б) 4 см; В) 6 см; Г) 8 см. 3. Точка О – центр кола, MN – його хорда. Знайдіть ∠MON якщо ∠OMN=80°. А) 20°; Б) 40°; В) 50°; Г) 60°. 4. Радіус кола дорівнює 8 см. Як розміщені пряма а і коло, якщо відстань від центра кола до прямої дорівнює 7 см? А) пряма перетинає коло у двох точках; Б) пряма є дотичною до кола; В) пряма не має з колом спільних точок; Г) неможливо визначити. 5.Точка О – центр кола, вписаного у трикутник ABC, у якогоСАО =560. Чому дорівнює A? 6.У колі з центром у точці O діаметр перпендикулярне до хорди (CB MP), MP =24cм. Знайдіть MS (S-точка перетину діаметра CB та хорди MP). 7.Чому дорівнює радіус кола, описаного навколо прямокутного трикутника. Якщо гіпотенуза трикутника дорівнює 30см? Достатній рівень У рівнобедрений трикутник вписано коло, що ділить бічну сторону у відношенні 3 : 5, починаючи від вершини, яка протилежна основі. Знайдіть периметр трикутника, якщо його основа дорівнює 40 см. Високий рівень 9. Відстань між центрами двох кіл, що дотикаються, дорівнює 24 см. Знайдіть радіуси цих кіл, якщо вони відносяться як 5∶3. Розгляньте всі можливі випадки. ПОМОГИТЕ ПРОШУ!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Семененко Мария.

Ответ:

1.Г) 9 см. Радіус кола дорівнює половині діаметра.

2.Г) 8 см. Відстань між центрами двох колів з внутрішнім дотиком дорівнює різниці їх радіусів.

3.Б) 40°. ∠MON = 1/2 ∠OMN.

4.В) пряма є дотичною до кола. Якщо відстань від центра кола до прямої менше за радіус кола, то пряма перетинає коло у двох точках; якщо вона дорівнює радіусу, то пряма є дотичною до кола; якщо більше за радіус, то пряма не має з колом спільних точок.

5.A = 2 * САО = 112°. У трикутнику ABC A = 2 * САО.

6.MS = MP/2 = 12 см. Якщо діаметр перпендикулярний до хорди, то він ділить хорду навпіл.

7.Радіус кола, описаного навколо прямокутного трикутника, дорівнює половині гіпотенузи трикутника, тобто 15 см.

8.У рівнобедрений трикутник вписано коло, що ділить бічну сторону у відношенні 3 : 5, починаючи від вершини, яка протилежна основі. Знайдіть периметр трикутника, якщо його основа дорівнює 40 см.

Нехай О - центр кола, вписаного у трикутник ABC. Тоді AO = CO = r (r - радіус кола). Нехай точка D лежить на стороні BC таким чином, що BD = 3r і CD = 5r. Тоді BC = BD + CD = 8r. З іншого боку, BC = 40 см. Отже, r = 5 см і периметр трикутника ABC дорівнює AB + AC + BC = 2AB + BC = 2(8r) + 40 см = 80 + 40 см = 120 см.

9.Відстань між центрами двох кіл, що дотикаються, дорівнює 24 см. Знайдіть радіуси цих кіл, якщо вони відносяться як 5∶3. Розгляньте всі можливі випадки.

Нехай R і r - радіуси більшого та меншого кіл відповідно. Тоді R/r = 5/3 або R = 5r/3. Якщо круги мають зовнішній дотик, то відстань між їх центрами дорівнює сумі їх радіусів: R + r = 24 см. Підставляючи значення R з першого рівняння у друге, отримуємо: 5r/3 + r = 24 см або r = 9 см і R = 15 см.

Якщо круги мають внутрішній дотик, то відстань між їх центрами дорівнює різниці їх радіусів: R - r = 24 см. Підставляючи значення R з першого рівняння у друге, отримуємо: 5r/3 - r = 24 см або r = -36 см. Оскільки радіус не може бути від’ємним, то такий випадок неможливий.

Отже, радіуси кругов дорівнюють 15 см і 9 см.

Объяснение: