Основи прямокутної трапеції дорівнюють 8 см і 16 см, а більша з бiчних сторін - 17 см. Знайдіть

площу трапеції.

Ответы на вопрос

Отвечает Теплова Ксюша.

Ответ:

Площа трапеції дорівнює см²

Объяснение:

Основи прямокутної трапеції дорівнюють 8 см і 16 см, а більша з бiчних сторін - 17 см. Знайдіть площу трапеції.

ABCD - трапеція, BC || AD, AB⟂AD, BC = 8 см, AD = 16 см, CD = 17 см.

Проведемо СЕ ⟂ AD, тоді ABCE - прямокутник. AE=BC=8 см.

За аксиомою вимірювання відрізків отримаємо:

AD=AE+ED, ⇒ ED=AD-AE=16-8=8(см)

З прямокутного △CDE (∠E=90°) за теоремою Піфагора знайдемо катет СЕ:

СЕ² = CD² - ED² = 17² - 8² = (17 - 8)(17 + 8) = 9 • 25

CE = √9 • √25 = 3 • 5 = 15 (см)

Площу трапеції знайдемо за формулою:

\bf S =  \dfrac{BC + AD}{2}  \times CE

S =  \dfrac{8 + 16}{2}  \times 15 = 12 \times 15 = 180 (см²)

Відповідь: 180 см²

#SPJ1