Точка С належить відрізку АВ, довжина якого дорівнює 8 см. Визначте довжини відрізків AC і ВС,

якщо: довжина відрізка АС на 0.4 см більша за довжину відрізка ВС

Ответы на вопрос

Отвечает Карпачёва Анастасия.

Відповідь:

АС = 4,2 см.

СВ = 3,8 см.

Пояснення:

Оскільки точка С належить відрізку АВ, тр: АВ = АС + СВ = 8 см. ( 1 )

За умовами задачі АС = СВ + 0,4 см. ( 2 )

Підставимо ( 2 ) до ( 1 ):

АВ = СВ + 0,4 + СВ = 8

2 × СВ + 0,4 = 8

2 × СВ = 8 - 0,4 = 7,6

СВ = 7,6 / 2 = 3,8 см. ( 3 )

Підставимо ( 3 ) до ( 2 ):

АС = 3,8 + 0,4 = 4,2 см. ( 4 )

Перевірка:

Підставимо ( 3 ) та ( 4 ) до ( 1 ):

АВ = АС + СВ = 4,2 + 3,8 = 8 см.

Все вірно.