Дано прямокутний трикутник авс (∠с = 90°). знайдіть сторону ас, якщо св = 15 см,ctg = 0,6.


Ответы на вопрос

Отвечает Емельянов Егор.

Можна використати теорему Піфагора, щоб знайти сторону ас. Згідно з теоремою Піфагора, сума квадратів катетів дорівнює квадрату гіпотенузи. Таким чином, маємо:

ас² = ав² - св²

Оскільки ctg α = 0,6, то tg α = 1/0,6 = 5/3. Звідси sin α = 5/√34 та cos α = 3/√34.

Також маємо:

tg α = са / св

5/3 = са / 15

Спрощуємо:

са = 25

Тепер можемо знайти сторону ас:

ас² = 20² - 15²

ас² = 400 - 225

ас = √175

ас ≈ 13.23 см (заокруглено до двох знаків після коми)