Знайдіть п'ятий член і суму перших шести членів геометричної прогресії, якщо b1=16,q=½


Ответы на вопрос

Отвечает Евсюкова Алиночка.

Ответ:

a5 = x \:  \:  \:  \:  \:  \: s6 = x \\ b1 = 16 \:  \:  \:  \:  \:  \:  \: q =  \frac{1}{2}  \\ a5 = b1 \times q {}^{4}  = 16 \times  \frac{1}{16}  = 1 \\ s6 =  \frac{b1(q {}^{n}  - 1)}{q - 1}  =  \frac{16(( \frac{1}{2})^{6}  - 1)  }{ \frac{1}{2} - 1 }  =  \frac{16( \frac{1}{64}  - 1)}{ -  \frac{1}{2} }  =  \\  =  \frac{ \frac{1}{4} - 16 }{ -  \frac{1}{2} }  =  \frac{63}{2}  = 31.5

Объяснение:

надеюсь смог вам помочь

Отвечает Жалковский Родион.

Ответ:

Объяснение:

Знаючи значення першого члена b1=16 та знаменника q=1/2, можемо знайти будь-який член геометричної прогресії за формулою:

b_n = b_1 * q^(n-1)

Отже, щоб знайти п'ятий член b_5, підставимо n=5 у формулу:

b_5 = 16 * (1/2)^(5-1) = 1

Отже, п'ятий член геометричної прогресії b_5 дорівнює 1.

Щоб знайти суму перших шести членів геометричної прогресії, скористаємося формулою суми n перших членів геометричної прогресії:

S_n = b_1 * (1 - q^n) / (1 - q)

Підставимо b_1=16, q=1/2 та n=6:

S_6 = 16 * (1 - (1/2)^6) / (1 - 1/2) = 31

Отже, сума перших шести членів геометричної прогресії дорівнює 31.