Знайдіть перший член геометричної прогресії, яка складається з шести членів, якщо сума трьох перших

її членів дорівнює 168, а сума трьох останніх дорівнює 21.(можете пожалуйста на листе написать!)

Ответы на вопрос

Отвечает Стоян Андрій.

Ответ:

b1 - первый член геометрической прогрессии  q- знаменатель

b2=b1*q

b3=b1*q^2     b1+b2+b3= b1+b1*q+b1*q^2=b1(1+q+q^2)=168

b4=b1*q^3

b5=b1*q^4

b6=b1*q^5     b4+b5+b6=b1*q^3+b1*q^4+b1*q^5=b1*q^3(1+q+q^2)=21

Разделим первую сумму на вторую, выражение в скобках сократится, получим 1/q^3=168/21  1/q^3=8  q^3=1/8  q=1/2

Подставим  его в первое выражение   b1(1+1/2+1/4)=168;  b1((4+2+1)/4)=168; b1*7/4=168;  b1=96

Объяснение: