ТЕРМІНОВО, 70 БАЛІВ гіпотенуза і катет прямокутного трикутника відносяться як 5: 4. а другий

катет дорівнює 12 см. знайдіть радіус кола, описаного навколо трикутника

Ответы на вопрос

Отвечает Агафонова Алёна.

Ответ:

10

Объяснение:

є такі прямокутні трикутники, де катети = 3 і 4, а гіпотенуза = 5 або кратні їм

у нас один катет = 12 (кратний трьом), отже, другий катет = 4×4 = 16, а гіпотенуза = 5×4 = 20

центр описаного навколо прямокутного трикутника кола лежить на середині гіпотенузи

радіус = 20/2 = 10