СРОЧНО, ДАЮ 100 БАЛЛОВ. ЗА СПАМ БАН Точка дотику кола, вписаного в рівнобічну трапецію, ділить її

бічну сторону на відрізки, один з яких дорівнює 8 см. Знайдіть основи трапеції, якщо її периметр дорівнює 60 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Волков Андрей.

Ответ:

Нехай бічна сторона, яку ділить точка дотику, має довжину 8 см. Зазначимо, що цей відрізок є середньою лінією трапеції. Оскільки трапеція є рівнобічною, це означає, що обидві основи мають однакову довжину.

Ми знаємо, що периметр трапеції обчислюється за формулою: P = a + b1 + b2 + c, де a, b1, b2 - основи трапеції, а c - бічна сторона трапеції.

У нашому випадку, периметр P = 60 см, і бічна сторона c = 8 см. Оскільки трапеція рівнобічна, a = b.

Отже, ми маємо рівняння: 2a + 8 = 60.

Розв'язавши рівняння, отримаємо:

2a = 60 - 8,

2a = 52,

a = 52 / 2,

a = 26.

Таким чином, довжина кожної з основ трапеції дорівнює 26 см.

Объяснение: