Основа прямої призми - ромб з діагоналями 10 см і 24 см. Мен- ша діагональ призми дорівнює 26 см.

Обчисліть площу бічної поверхні призми.​

Ответы на вопрос

Отвечает Жанғали Еркегуль.

Ответ:

Площа бічної поверхні призми дорівнює 1248см²

Объяснение:

∆BB1D- прямокутний трикутник.

За теоремою Піфагора:

В1В=√(В1D²-BD²)=√(26²-10²)=

=√((26-10)(26+10))=√(16*36)=

=4*6=24см

ВО=ОD, властивості ромба.

ВО=ВD/2=10/2=5см

АО=ОС, властивості ромба.

АО=24/2=12см.

∆АОВ- прямокутний трикутник.

Теорема Піфагора:

АВ=√(АО²+ВО²)=√(12²+5²)=13см

Ро=4*АВ=4*13=52см.

Sб=Ро*ВВ1=52*24=1248см²