3.Довести: соs (90-А)*sin(180-A)=sin2A tgA *cоsA+sinA=2sinA 4.Знайти: cosA i tgA , якщо А -

гострий кут ( 0 ОЧЕНЬ СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ

Ответы на вопрос

Отвечает Левицкая Дарина.

Ответ:

Доведемо дані тотожності:

Для першої тотожності:

\cos(90^\circ - A) \cdot \sin(180^\circ - A) = \sin(2A)cos(90

−A)⋅sin(180

−A)=sin(2A)

Спочатку перетворимо ліву частину виразу використовуючи тригонометричні ідентичності:

\cos(90^\circ - A) = \sin(A)cos(90

−A)=sin(A) (це ідентичність для співмірного кута)

\sin(180^\circ - A) = \sin(A)sin(180

−A)=sin(A) (це ідентичність для суми кутів)

Отже, ліва частина стає:

\sin(A) \cdot \sin(A)sin(A)⋅sin(A)

Розглянемо праву частину:

\sin(2A) = 2\sin(A)\cos(A)sin(2A)=2sin(A)cos(A) (це формула для подвоєного кута)

Отже, права частина стає:

2\sin(A)\cos(A)2sin(A)cos(A)

Тепер порівнюючи ліву та праву частини:

\sin(A) \cdot \sin(A) = 2\sin(A)\cos(A)sin(A)⋅sin(A)=2sin(A)cos(A)

Для другої тотожності:

\tan(A) \cdot \cos(A) + \sin(A) = 2\sin(A)tan(A)⋅cos(A)+sin(A)=2sin(A)

Виразимо \sin(A)sin(A) через \tan(A)tan(A) та \cos(A)cos(A) з використанням тригонометричної ідентичності:

\sin(A) = \frac{\tan(A)}{\sec(A)}sin(A)=

sec(A)

tan(A)

Отже, ліва частина стає:

\tan(A) \cdot \cos(A) + \frac{\tan(A)}{\sec(A)}tan(A)⋅cos(A)+

sec(A)

tan(A)

Тепер спростимо це вираз:

\tan(A) \cdot \cos(A) + \frac{\tan(A)}{\sec(A)} = \tan(A) \cdot \cos(A) + \tan(A) \cdot \cos(A) = 2\tan(A) \cdot \cos(A)tan(A)⋅cos(A)+

sec(A)

tan(A)

=tan(A)⋅cos(A)+tan(A)⋅cos(A)=2tan(A)⋅cos(A)

Отже, друга тотожність доведена.

Щоб знайти \cos(A)cos(A) та \tan(A)tan(A), де AA - гострий кут (0 < A < 90), використаємо значення тригонометричних функцій для правокутного трикутника:

З позначеннями:

AA - гострий кут

BB - прямий кут (90 градусів)

CC - гострий кут

aa - протилежна сторона до кута AA

bb - протилежна сторона до кута BB

cc - гіпотенуза

Знаємо, що \sin(A) = \frac{a}{c}sin(A)=

c

a

 та \cos(A) = \frac{b}{c}cos(A)=

c

b

. Також \tan(A) = \frac{a}{b}tan(A)=

b

a

.

Для гострого кута AA, значення \sin(A)sin(A) буде додатним, а \cos(A)cos(A) та \tan(A)tan(A) будуть додатними.

Отже, для гострого кута AA, \cos(A) > 0cos(A)>0 та (\tan(A) > 0).Доведемо дані тотожності:

Для першої тотожності:

\cos(90^\circ - A) \cdot \sin(180^\circ - A) = \sin(2A)cos(90

−A)⋅sin(180

−A)=sin(2A)

Спочатку перетворимо ліву частину виразу використовуючи тригонометричні ідентичності:

\cos(90^\circ - A) = \sin(A)cos(90

−A)=sin(A) (це ідентичність для співмірного кута)

\sin(180^\circ - A) = \sin(A)sin(180

−A)=sin(A) (це ідентичність для суми кутів)

Отже, ліва частина стає:

\sin(A) \cdot \sin(A)sin(A)⋅sin(A)

Розглянемо праву частину:

\sin(2A) = 2\sin(A)\cos(A)sin(2A)=2sin(A)cos(A) (це формула для подвоєного кута)

Отже, права частина стає:

2\sin(A)\cos(A)2sin(A)cos(A)

Тепер порівнюючи ліву та праву частини:

\sin(A) \cdot \sin(A) = 2\sin(A)\cos(A)sin(A)⋅sin(A)=2sin(A)cos(A)

Для другої тотожності:

\tan(A) \cdot \cos(A) + \sin(A) = 2\sin(A)tan(A)⋅cos(A)+sin(A)=2sin(A)

Виразимо \sin(A)sin(A) через \tan(A)tan(A) та \cos(A)cos(A) з використанням тригонометричної ідентичності:

\sin(A) = \frac{\tan(A)}{\sec(A)}sin(A)=

sec(A)

tan(A)

Отже, ліва частина стає:

\tan(A) \cdot \cos(A) + \frac{\tan(A)}{\sec(A)}tan(A)⋅cos(A)+

sec(A)

tan(A)

Тепер спростимо це вираз:

\tan(A) \cdot \cos(A) + \frac{\tan(A)}{\sec(A)} = \tan(A) \cdot \cos(A) + \tan(A) \cdot \cos(A) = 2\tan(A) \cdot \cos(A)tan(A)⋅cos(A)+

sec(A)

tan(A)

=tan(A)⋅cos(A)+tan(A)⋅cos(A)=2tan(A)⋅cos(A)

Отже, друга тотожність доведена.

Щоб знайти \cos(A)cos(A) та \tan(A)tan(A), де AA - гострий кут (0 < A < 90), використаємо значення тригонометричних функцій для правокутного трикутника:

З позначеннями:

AA - гострий кут

BB - прямий кут (90 градусів)

CC - гострий кут

aa - протилежна сторона до кута AA

bb - протилежна сторона до кута BB

cc - гіпотенуза

Знаємо, що \sin(A) = \frac{a}{c}sin(A)=

c

a

 та \cos(A) = \frac{b}{c}cos(A)=

c

b

. Також \tan(A) = \frac{a}{b}tan(A)=

b

a

.

Для гострого кута AA, значення \sin(A)sin(A) буде додатним, а \cos(A)cos(A) та \tan(A)tan(A) будуть додатними.

Отже, для гострого кута AA, \cos(A) > 0cos(A)>0 та (\tan(A) > 0).

Объяснение: