Знайти величину кожного з кутів, утворених при перетині двох прямих, якщо: 1) один з утворених

кутів у 8 разів більший за інший;2) градусні міри двох кутів відносяться як 4:1.ПОМОГИТЕ СРОЧНО​

Ответы на вопрос

Отвечает Сучкова Саша.

ответ: 1) 20 і 160

2) 36 і 144

Пояснення:

1) нехай один із кутів х, тоді інший 8х.

суміжні кути у сумі дають 180

Складаємо рівняння

1.х+8х=180

9х=180

х=180:9

х=20 => менший кут

2. другий кут ми записали як 8х, підставляємо значення.

8×20=160 => більший кут

2) нехай один із кутів 1х, тоді інший 4х

в сумі суміжні кути дають 180°

Складаємо рівняння

1. х+4х=180

5х=180

х=180:5

х=36 => менший кут

2. 36×4=144 => більший кут