більша сторона прямокутника дорівнює 4√2 см а менша сторона відноситься до діагоналі як 1:3 знайти

меншу сторону і діагональ прямокутника ( 8 клас )

Ответы на вопрос

Отвечает Тысяченко Людмила.

jответ

а = 2

d = 6

Объяснение:

дано  

в = 4√2

a : d = 1 : 3

a =?;   d = ?

решение:

пусть  а = х,  тогда   d = 3х, составляем уравнение:

используя т. Пифагора

 a^{2} +b^{2} =d^{2} \\x^{2} +(4\sqrt{2} )^2 = (3x)^2

x^{2} +32=9x^{2}

8x^{2} =32

x^{2} =4

x=2 = а

d = 3 * 2 = 6