Продовження бічних сторін AB і CD трапеції ABCD перетинаються в точці K. Більша основа AD трапеції

дорівнює 18 см. AK=24 см. AB=16 см. Знайдіть меншу основу трапеції

Ответы на вопрос

Отвечает Маккаев Хасан.

Ответ:

6 см  

Объяснение:

1) Т.к. ВС ║ AD, то Δ BKC подобен Δ АКD.

2) ВК = АК - АВ = 24 - 16 = 8 см

3) Коэффициент подобия k равен отношению сходственных сторон:

АК : ВК = 24 : 8 = 3

4) Т.к. ВС и AD - сходственные стороны, то:

ВС = АD : k  = 18 : 3 = 6 см

Ответ: 6 см