у трикутнику abc відомо що с=90 АВ=10 см АС=8 см. на продовженні катета АС за точку С позначено

точку М так що СМ=6 см. знайдіть відрізок ВМ

Ответы на вопрос

Отвечает Задерей Инна.

Відповідь:Отже, відрізок ВМ дорівнює 20 см.

Пояснення:

Задано правильний прямокутний трикутник ABC, де С = 90°, AB = 10 см і AC = 8 см. За точкою C на продовженні катета AC позначено точку М, так що СМ = 6 см. Ми хочемо знайти відрізок VM.

Оскільки трикутник ABC є правильним прямокутним трикутником, ми можемо скористатися відомими властивостями цього типу трикутників. Знаючи, що AC = 8 см і СМ = 6 см, ми можемо визначити довжину АМ за допомогою теореми Піфагора:

АМ² = АС² + СМ²

АМ² = 8² + 6²

АМ² = 64 + 36

АМ² = 100

АМ = 10 см

Тепер, застосувавши властивість правильних прямокутних трикутників, ми можемо знайти відрізок ВМ:

ВМ = 2 * АМ

ВМ = 2 * 10

ВМ = 20 см

Отже, відрізок ВМ дорівнює 20 см.