Знайдіть відстань від центра кола до хорди, яка перетинає діаметр під кутом 30° і ділить його на

відрізки, пропорційні числам 5 і 11, якщо радіус кола дорівнює 24 см. очень срочно! даю 100 баллов

Ответы на вопрос

Отвечает Габдрахманова Ангелина.

Ответ:

4,5 см.

Объяснение:

Дано: коло з центром в т. О,  АО - радіус, АО=24 см, МТ - хорда, ∠АКМ=30°, КВ/АК=5/11. ОС⊥МТ.  Знайти ОС.

АВ=2АО=48 см.

Нехай КВ=5х см, АК=11х см, тоді 5х+11х=48;  16х=48;  х=3.

КВ=3*5=15 см,  АК=11*3=33 см.

ОК=АВ-АО-КВ=48-24-15=9 см.

ΔСОК - прямокутний, ∠ОКС=30°, отже СО=1/2 ОК=4,5 см.