ДАМ 100 БАЛОВ Основи прямокутної трапеції дорівнюють 3 см. і 4 см, а більша бічна сторона 5 см.

Знайдіть площу трапеції.

Ответы на вопрос

Отвечает Егорова Тома.

Объяснение:

Дякую за щедрість! Давайте знайдемо площу прямокутної трапеції з довжиною основ 3 см і 4 см та більшою бічною стороною 5 см.

Формула для площі прямокутної трапеції:

S = ((a + b) * h) / 2,

де S - площа трапеції,

a і b - довжини основ трапеції,

h - висота трапеції.

Ваші дані:

a = 3 см (менша основа),

b = 4 см (більша основа),

h - це висота, яку ми повинні знайти.

Спочатку знайдемо висоту h, використовуючи те, що це правокутна трапеція і висота є відрізком між більшою основою і меншою основою. За теоремою Піфагора:

h^2 = (більша основа)^2 - (менша основа)^2,

h^2 = 5^2 - 4^2,

h^2 = 25 - 16,

h^2 = 9,

h = √9,

h = 3 см.

Тепер ми маємо значення висоти h = 3 см. Тепер можемо знайти площу:

S = ((a + b) * h) / 2,

S = ((3 см + 4 см) * 3 см) / 2,

S = (7 см * 3 см) / 2,

S = 21 см^2 / 2,

S = 10.5 см^2.

Отже, площа прямокутної трапеції дорівнює 10.5 квадратним сантиметрам.