у прямокутному трикутнику ABC AB=BC. Знайдіть довжину гіпотинуз, якщо висота проведена до ней

дорівнює 4см​

Ответы на вопрос

Отвечает Шпак Ирина.

Ответ:

Объяснение:

а теоремою Піфагора в прямокутному трикутнику квадрат гіпотенузи дорівнює сумі квадратів катетів. Оскільки висота проведена до гіпотенузи, то вона розбиває її на дві частини, які мають наступні співвідношення: одна дорівнює 4 см, а друга - х.

Таким чином, за теоремою Піфагора маємо:

AB^2 + BC^2 = AC^2

AB^2 + 4^2 = (4 + x)^2

AB^2 + 16 = 16 + 8x + x^2

AB^2 = 8x + x^2

Оскільки AB = BC, то AB^2 = BC^2

Тому отримуємо:

BC^2 = 8x + x^2

Оскільки в прямокутному трикутнику AB=BC, то можна замінити BC на AB в останньому рівнянні:

AB^2 = 8x + x^2

AB^2 - 8x - x^2 = 0

(AB - x)(AB + x - 8) = 0

З останнього рівняння ми бачимо, що одне з рішень це AB - x = 0, тобто x = AB.

Тобто, другий доданок в останньому рівнянні дорівнює 0.

Таким чином, є два можливих варіанти для довжини гіпотенузи:

AB = 0

AB + x - 8 = 0

Перший варіант в нашому випадку неприпустимий, тому:

AB + x - 8 = 0

AB = 8 - x

Відповідь: Довжина гіпотенузи дорівнює 8 - x.