у коло вписано правильний трикутник периметр 12 см. Найдите периметр квадрата описаного навколо

Кола​

Ответы на вопрос

Отвечает Васильева Даша.

Ответ:

P = \frac{16\sqrt{3} }{3}

Объяснение:

1) Оскільки трикутник правильний, то кожна сторона рівна між собою, тобто щоб периметр (сума всіх сторін) був 12, потрібно щоб кожна сторона була по 12/3 = 4 см.

2) Найдемо радіус кола, трикутник якого вписаний в це коло, за формулою для правильного трикутника:

r = \frac{a\sqrt{3} }{6}, де a - сторона трикутника, r - радіус.

Підставимо значення a і отримаємо r:

r = \frac{4\sqrt{3} }{6} =\frac{2\sqrt{3} }{3}.

3) Оскільки квадрат описано навколо того ж самого кола, то всі формули діють і на цей квадрат, і на трикутник одночасно. Формула радіуса кола, описаного навколо квадрата, через радіус вписаного кола звучить так:

R = r\sqrt{2} - Підставимо значення r і отримаємо R:

R = \frac{2\sqrt{3} }{3} *\sqrt{2} = \frac{2\sqrt{6} }{3} - радіус квадрата, описаного навколо кола.

4) Периметр чотирикутника знайдемо за формулою:

R = \frac{P}{4\sqrt{2} }, де P - периметр квадрата. R ми вже знайшли, підставимо значення R і виразимо P:

\frac{2\sqrt{6} }{3} = \frac{P}{4\sqrt{2} }; 2\sqrt{6} *4\sqrt{2} = 3P; 8\sqrt{12} = 3P; 16\sqrt{3} = 3P; P = \frac{16\sqrt{3} }{3} - периметр квадрата.

\frac{16\sqrt{3} }{3}