У трикутнику ABC (C=90°) АС=14 см, sinA= 24/25 Знайдіть периметр трикутника. Помогите пж это кр с

геометрии:/

Ответы на вопрос

Отвечает Устинова Варвара.

Відповідь: 112 см.

_______________________________________

Дано:

∠C = 90°,

АС = 14 см,

\displaystyle sin \angle A = \frac{24}{25}.

__________

P_{ABC} — ?

                                           Розв'язання:

  • Спосіб № 1:

Синус гострого кута прямокутного трикутника дорівнює відношенню протилежного катета до гіпотенузи:

\displaystyle sin\angle A = \frac{CB}{AB}

Значить, CB відноситься до АВ як 24 : 25. Нехай коефіцієнт пропорційності х, тоді:

СВ = 24х, АВ = 25х.

За теоремою Піфагора, сума квадратів катетів прямокутного трикутника дорівнює квадрату гіпотенузи:

AC² + СВ² = АВ²

Підставимо у формулу отримані значення:

14² + (24х)² = (25х)²

196 + 576х² = 625х²

196 = 625х² - 576х²

196 = 49х²

х² = 196 : 49

х² = 4

х = √4

х = 2

СВ = 24 · 2 = 48,

АВ = 25 · 2 = 50.

Знайдемо периметр трикутника (це сума всіх його сторін):

P_{ABC} = AB + CB + AC = 50 + 48 + 14 = 112 (см).

  • Спосіб №2:

Використаємо основну тригонометричну тотожність:

sin^2\angle A + cos^2\angle A = 1

\displaystyle cos^2\angle A = 1 - sin^2\angle A  = 1 - (\frac{24}{25}) ^2 = 1 - \frac{576}{625}=\frac{625}{625}-  \frac{576}{625} = \frac{49}{625}

\displaystyle cos \angle A = \sqrt{\frac{49}{625} } = \frac{7}{25} (оскільки ∠А гострий, значення його косинуса має бути додатнє, тож перед коренем ставимо знак "плюс").

Косинус гострого кута прямокутного трикутника дорівнює відношенню прилеглого катета до гіпотенузи:

\displaystyle cos \angle A = \frac{AC}{AB}

Звідси, \displaystyle AB = \frac{AC}{ cos \angle A } = 14 : \frac{7}{25}= 14 \cdot \frac{25}{7}=  \frac{14\cdot 25}{7}  = 2\cdot 25 = 50

Синус гострого кута прямокутного трикутника дорівнює відношенню протилежного катета до гіпотенузи:

\displaystyle sin\angle A = \frac{CB}{AB}

Звідси, \displaystyle CB = AB \cdot sin \angle A = 50 \cdot \frac{24}{25}= \frac{50 \cdot 24}{25}= 2 \cdot 24 =   48 (см).

P_{ABC} = AB + CB + AC = 50 + 48 + 14 = 112 (см).