Катети прямокутного трикутника відносяться як 3:4, а його гіпотенуза дорівнює 20 см. Знайдіть

катети трикутника

Ответы на вопрос

Отвечает Ананченко Ксения.

Ответ: 12 см і 16 см

Объяснение: Нехай х - коефіцієнт пропорційності. Тоді катети дорівнюють 3х і 4х відповідно.

За теоремою Піфагора:

(3х)² + (4х)² = 20²

9х² + 16х² = 400

25х² = 400

х² = 16

х = ±4, але х=-4 не задовольняє умову задачі.

Отже, перший катет - 3*4 = 12 см, другий катет - 4*4 = 16 см.