Дано: R= 10 см, радіус кругового сектора, S сек.= 10π см² Знайти: дугу


Ответы на вопрос

Отвечает Федькович Катя.

Відповідь:

36°

Пояснення:

Круговий сектор — це частина круга, що міститься між

двома радіусами та дугою.

Маємо круг з радуісом R = 10 см. В цім крузі виділено круговий сектор з площею Sсек.= 10π см². Потрібно знайти дугу цього сектора.

Спочатку знайдемо площу всьго круга:

Sкг. = π × R² = 100π см².

Тепер знайдемо яку частину від площі всього круга займає площа кругового сектора:

Sсек. / Sкг.= 10π / 100π = 1/10 частина.

Якщо площа кругового сектора складає 1/10 від площі круга, то дуга, що обмежує цей сектор обчислюється як 1/10 від 360°:

360° × 1/10 = 36°