Завдання 6. До кола, вписаного в рівнобедрений трикутник з основою 24 см і висотою 16 см, проведено

дотичну, паралельну основі. Знайдіть довжину відрізка цієї дотичної, що міститься між сторонами трикутника. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Левченко Лера.

Ответ:

Довжина дотичної, що міститься між сторонами трикутника дорівнює 6см

Объяснение:

S(∆ABC)=½*AC*BH=½*24*16=

=192см²

АН=НС, ВН- медіана рівнобедреного трикутника

АН=АС/2=24/2=12см

∆ABH- прямокутний трикутник

Теорема Піфагора:

АВ=√(AH²+BH²)=√(12²+16²)=

=√(144+256)=√400=20см

р=(2*АВ+АС)/2=(2*20+24)/2=

=64/2=32см

r=S(∆ABC)/p=192/32=6см

d=2r=2*6=12см.

ВР=ВН-d=16-12=4см

∆ВМК~∆ВАС, за кутами.

ВР/ВН=МК/АС

4/16=МК/24

МК=24*4/16=6см


Отвечает Зеленская Настена.

К окружности, вписанной в равнобедренный треугольник с основанием 24 и высотой 16, проведена касательная, параллельная основанию. Найдите длину отрезка этой касательной между сторонами треугольника.

AB=√(AH^2+BH^2)=√(12^2+16^2)=20

p(ABC)=32 (полупериметр)

△MBK~△ABC (стороны параллельны)

MK/AC =k =p(MBK)/p(ABC)

BQ=p(MBK) (w - вневписанная окр MBK)

BQ=p(ABC)-AC =32-24=8

MK/24 =8/32 => MK=6 (см)