Знайдіть радіус кола, описаного навколо ∆АВС, якщо ВС = 12√2 см, сторона А = 30 градусів


Ответы на вопрос

Отвечает Игнатов Максим.

Відповідь: Для знаходження радіуса описаного кола потрібно знати довжину будь-якої сторони трикутника та величини кутів. У даному випадку, нам відомо, що сторона А = 30 градусів тобто кут між сторонами АВ та АС дорівнює 30 градусів.

Скористаємось тригонометричним співвідношенням для визначення довжини сторони АВ:

AB = AC * sin(A) = 12√2 * sin(30) = 6√6 см

Далі, використаємо формулу для радіуса описаного кола трикутника:

R = (abc)/(4Δ), де a, b, c - сторони трикутника, Δ - площа трикутника.

Знайдемо площу трикутника АВС за формулою Герона:

s = (a + b + c)/2 = (6√6 + 12√2 + 12√2)/2 = 12√6 + 12√2

Δ = √(s(s-a)(s-b)(s-c)) = √(12√6 + 12√2)(12√6 - 6√6 - 24√2)(12√6 - 6√6 + 24√2)(12√6 + 24√2) ≈ 216.65 см²

Тепер можна обчислити радіус описаного кола:

R = (AB * BC * AC) / (4Δ) = (6√6 * 12√2 * 12√2) / (4 * 216.65) ≈ 7.28 см

Отже, радіус кола, описаного навколо ∆АВС, дорівнює близько 7.28 см.

Пояснення:

Отвечает Лашкевичева Илона.

Ответ:

За теоремою синусів маємо:

(2R)/BC = 1/sin(A)

де R - радіус описаного кола, ВС = BC, А = 30°.

Отже,

2R = BC / sin(A) = 12√2 / sin(30°) = 24

R = 12

Отже, радіус кола, описаного навколо ∆АВС, дорівнює 12 см.

надеюсь на лайк