Знайдіть найменший кут прямокутного трикутника, якщо один з гострих кутів на 40º більший за другий


Ответы на вопрос

Отвечает Егорова Ангелина.

Рішення:

Нехай менший кут дорівнює x°, тоді більший буде дорівнювати (x+40)°. Сума кутів трикутника рівна 180°. Складемо математичну модель беручи до уваги, що третій кут прямокутного трикутника рівний 90°.

    x+x+40+90=180

Розв'яжемо мат. модель:

    2x = 180-40-90\\2x = 50\\x = 25

Отже, менший кут дорівнює x = 25°

Відповідь: найменший кут прямокутного трикутника дорівнює 25°.