Обчисліть площу трикутника, стороны якого дорівнюють 5 і 4см. А кут між ними 150°


Ответы на вопрос

Отвечает Глазачев Руслан.

Ответ:

5 cm²

Объяснение:

Добудуємо трикутник так щоб ∠N та ∠M були прямими і обчислимо його площу як різницю площі прямокутника BNCM та  ΔBNC та ΔAMB  

S ABC = S BNCM - S ΔBNC - S ΔAMB

S ΔBNC = 1/2 S BNCM

S ABC = 1/2 * S BNCM - S ΔAMB

∠BAM = 180° - 150° = 30°

Розглянемо ΔAMB . це прямокутний трикутник, в якого є кут 30° та відома гіпотенуза. Обчислимо катети ΔAMB.

МB = 1/2 AB = 1/2 *4 = 2

AM = 4²-2² = \sqrt{12} = 2\sqrt{3}

S ΔAMB = 1/2 * AM * MB = 1/2 * 2 * 2\sqrt{3} =  2\sqrt{3}

Відрізок MC = CA + AM = 5 + 2\sqrt{3}

S BNCM = MB * MC = 2 * (5+2\sqrt{3} )

S ABC = 1/2 * 2 * (5+2\sqrt{3} ) - 2\sqrt{3} = (5+2\sqrt{3} ) - 2\sqrt{3} = 5