Діагоналі трапеції ділять її средню лінію на три частини. Знайдіть довжини цих частин, якщо основи

трапеції дорівнюють 8 см і 10 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Филипов Егор.

Дано: АВСЕ - трапеція, ВС=8 см,  АЕ=10 см. АС і ВЕ - діагоналі, КМ - середня лінія. Знайти КР, ОМ, РО.

Середня лінія трапеції дорівнює напівсумі основ.

Середня лінія трикутника дорівнює половині основи, до якої вона паралельна.

КМ=(8+10)/2=9 см.

Розглянемо ΔАВС,  КР - середня лінія, КР=1/2 ВС=4 см.

Розглянемо ΔВСЕ,  МО - середня лінія,  МО=1/2 ВС= 4 см.

РО=9-(4+4)=1 см.

Відповідь; 4 см, 1 см, 4 см..