К-точка дотику дотичної АК до кола з центром О кут КАО=45 градусив КА=7см знайти діаметр кола


Ответы на вопрос

Отвечает Александрова Александра.

Ответ:

Діаметр кола дорівнює 14 см

Объяснение:

К-точка дотику дотичної АК до кола з центром О, ∠КАО=45°, КА=7см. Знайти діаметр кола.

Оскільки дотична до кола є перпендикулярною до радіуса, то ∠АКО=90°.

Розглянемо прямокутний трикутник АКО (∠К=90°).

За теоремою про суму кутів прямокутного трикутника знайдемо ∠АОК:

∠АОК=90°-∠КАО =90°-45°=45°

∠АОК=∠КАО=45°, отже ΔАКО - рівнобедрений з основою АО.

r=ОК=КА=7 см - як бічні сторони рівнобедреного трикутника.

Так як радіус кола дорівнює половині діаметра, то

d=2r=2·7=14 (cм)

Відповідь: 14 см

#SPJ1