Знайдіть площу повної поверхні правильної чотирикутної призми, якщо її діагональ рівна 10 см, а

діагональ бічної грани 8 см. ВІДПОВІДАТИ БЕЗ ОБМАНУ БУДЬ ЛАСКА!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Mayboroda Violetta.
Припустимо, що призма має основу у вигляді квадрата зі стороною a і висотою h, а бічна грань є ромбом зі стороною b і діагоналями d. Оскільки призма є правильною, то всі грані є рівнобедреними та рівносторонніми.

За теоремою Піфагора для ромба d² = 2b², тому b = d/√2 = 8/√2 см.

Також за теоремою Піфагора для квадрата a² + h² = (10/2)² = 25, тому h² = 25 - a².

Площа поверхні призми складається з площі двох основ (2a²) та площі чотирьох бічних граней (4abh). Підставляючи відомі значення, маємо:

Повна площа = 2a² + 4abh
= 2a² + 4a(8/√2)√(25 - a²)
= 2a² + 32a√(25 - a²)/√2

Щоб знайти площу, потрібно знайти значення a. Для цього можна використати формулу площі квадрата, з якої отримуємо a = √(25/2) см.

Підставляючи це значення в формулу для повної площі, отримуємо:

Повна площа = 2(25/2) + 32(25/2)√(1/2)
= 25 + 200√2
≈ 288,4 см².

Отже, площа повної поверхні правильної чотирикутної призми діагональю 10 см і діагоналлю бічної грані 8 см становить близько 288,4 кв.см.