11,2 г алкену повністю пропагували із 4,48 л водню (н.у). Знайти молекулярну формулу вуглеводню​


Ответы на вопрос

Отвечает Франт Діана.

Объяснение:

Для цього потрібно скласти рівняння хімічної реакції згідно з законом дії мас та обчислити мольні співвідношення:

C₂H₄ + H₂ → C₃H₆

Коефіцієнти реакції відображають мольні співвідношення між реагентами і продуктами, тому коефіцієнти можна записати так, щоб кількість атомів кожного елементу була однаковою з обох боків:

C₂H₄ + 2H₂ → C₃H₆

Оскільки з лівого боку реагує 11,2 г алкену, обчислимо кількість моль:

маса = кількість молей × молярна маса

кількість молей = маса / молярна маса

Кількість молей алкену:

n(C₂H₄) = 11,2 г / 28 г/моль = 0,4 моль

Закон дії мас дозволяє встановити кількість молей водню, необхідних для повної реакції:

n(H₂) = 2 × n(C₂H₄) = 0,8 моль

Маса водню:

маса = кількість молей × молярна маса

маса(H₂) = 0,8 моль × 2 г/моль = 1,6 г

Таким чином, у реакції повністю взаємодіють 11,2 г алкену і 1,6 г (або 0,8 л при н.у) водню. Знаходимо відношення маси C до маси H в продукті:

масове співвідношення C:H = 2:6 = 1:3

Оскільки молекулярна маса вуглеводню повинна бути цілим числом, приймаємо молекулярну масу за 42 г/моль:

C₃H₆: масове співвідношення C:H = 3:6 = 1:2, тому неїмовірно, що це вуглеводень, який ми шукаємо.

C₆H₁₂: масове співвідношення C:H = 6:12 = 1:2, щоб із 11,2 г алкену взаємодіяло 4,48 л (або 0,2 моль) водню, молекулярна маса вуглеводню повинна бути рівна 84 г/моль:

C₆H₁₂: молекулярна маса = 6 × 12 г/моль + 12 × 1 г/моль = 84 г/моль

Таким чином, молекулярна формула вуглеводню, що повністю пропагував з 4,48 л водню (н.у) - C₆H₁₂.