1.Масові частки елементів у складі речовини становлять : карбон 81,81% , і гідроген . Густина пари

за повітрям -1,517. Знайти формулу вуглеводню , дати назву , скласти напів структурну формулу . 2.Масова частка карбону у складі вуглеводню 88,24% . Відносна густина за азотом 2,428. Знайдіть молекулярну формулу вуглеводню , дайте назву , напишіть напів структурну формулу 3.Масові частки елементів у складі речовини становлять : карбон -46,65% , гідроген -8,1% і оксиген. Густина пари речовини за гелієм -18,5. Знайти молекулярну формулу речовини​

Ответы на вопрос

Отвечает Булаткина Айдана.

Ответ:Розглянемо перший випадок:

Масова частка карбону (C) у складі речовини становить 81,81%, а густина пари цієї речовини за повітрям -1,517.

Спочатку визначимо масову частку водню (H). Знаючи, що сума масових часток всіх елементів у сполуці дорівнює 100%, ми можемо знайти масову частку водню:

Масова частка водню (H) = 100% - Масова частка карбону (C) = 100% - 81,81% = 18,19%

Тепер можемо визначити відношення мас водню (H) і карбону (C) в молекулі вуглеводню. Для цього використовуємо густина пари:

Відношення мас водню до маси карбону (H/C) = Густина пари (по відношенню до повітря)

H/C = -1,517 (густина пари за повітрям)

Тепер знаючи, що атом водню має атомну масу приблизно 1, а атом вуглецю має атомну масу приблизно 12, можемо визначити відношення кількостей атомів водню і карбону в молекулі вуглеводню. По відношенню мас атомів водню і карбону маємо:

(1 * H) / (12 * C) = -1,517

H/C = -1,517 * (12/1) = -18,204

Тепер, оскільки це відношення виявилося негативним, ми можемо його інтерпретувати як H/C = -18,204 (беремо модуль числа).

Отже, в молекулі вуглеводню відношення мас атомів водню до мас атомів карбону дорівнює приблизно 18,204.

Назва вуглеводню: водневий ціклопентан.

Напівструктурна формула: Н-(СН2)4-Н.

Для другого випадку масова частка карбону (C) у складі вуглеводню становить 88,24%, а відносна густина за азотом - 2,428.

Масова частка водню (H) = 100% - Масова частка карбону (C) = 100% - 88,24% = 11,76%

Відношення мас водню до маси карбону (H/C) = Відносна густина (по відношенню до азоту)

H/C = 2,428

Тепер, використовуючи атомні маси водню і карбону (приблизно 1 і 12 відповідно), ми можемо визначити відношення кількостей атомів водню і карбону в молекулі вуглеводню:

H/C = (1 * H) / (12 * C) = 2,428

Поділимо обидві сторони на 2,428, щоб знайти точне відношення:

H/C ≈ 0,411

Отже, в молекулі вуглеводню відношення мас атомів водню до мас атомів карбону дорівнює приблизно 0,411.

Назва вуглеводню: метан (CH4).

Напівструктурна формула: Н-С-(Н)3-Н.

Для третього випадку масова частка карбону (C) у складі речовини становить 46,65%, масова частка водню (H) - 8,1%, і густина пари речовини за гелієм -18,5.

Визначимо масову частку кисню (O) я

Объяснение:

Отвечает Серикова Катя.

Відповідь: Давайте розглянемо кожне завдання окремо:

Масові частки елементів у складі речовини:

Карбон (C): 81.81%

Гідроген (H): залишається (100% - 81.81% = 18.19%)

Густина пари за повітрям: -1.517.

Знайдемо формулу вуглеводню:

Переведемо густина пари водню за повітрям (1.0) у густина пари вуглеводню за повітрям:

Густина вуглеводню (H2) = Густина пари вуглеводню / Густина повітря = -1.517 / 1.0 = -1.517.

Оскільки густина пари вуглеводню виходить від'ємною, це означає, що вуглеводень менший за повітря і складається з двох атомів водню (H2).

Дати назву:

Дігідроген (або просто водень).

Напівструктурна формула вуглеводню:

H-H.

Масова частка карбону (C): 88.24%.

Відносна густина за азотом (N): 2.428.

Знайдемо молекулярну формулу вуглеводню:

Спочатку знайдемо масову частку азоту (N) у речовині:

Масова частка азоту = 100% - Масова частка карбону = 100% - 88.24% = 11.76%.

Далі знайдемо відносну молекулярну масу цієї речовини:

Відносна молекулярна маса = (Масова частка карбону / атомна маса C) + (Масова частка азоту / атомна маса N) = (88.24 / 12) + (11.76 / 14) ≈ 7.35.

Тепер ми можемо знайти молекулярну формулу вуглеводню, знаючи його відносну молекулярну масу.

Молекулярна формула вуглеводню:

CH4 (метан).

Напівструктурна формула вуглеводню:

H

|

C

|

H

Масові частки елементів у складі речовини:

Карбон (C): 46.65%

Гідроген (H): 8.1%

Оксиген (O): залишається (100% - 46.65% - 8.1% = 45.25%)

Густина пари речовини за гелієм: -18.5.

Знайдемо молекулярну формулу речовини:

Аналогічно попередньому завданню, спочатку знайдемо масову частку азоту (N) у речовині:

Масова частка азоту = 100% - Масова частка карбону - Масова частка гідрогену - Масова частка оксигену = 100% - 46.65% - 8.1% - 45.25% = 0%.

Пояснення: