РЕШИТЕ 3 ЗАДАЧИ , ДАЮ 100 БАЛОВ 1:Масова частка Карбону у вуглеводні 80%. Відносна густина

вуглеводню за воднем становить 15. Визначіть молекулярну формулу вуглеводню.2:Визначити формулу вуглеводню, якщо відомо, що масова частка Карбону в ньому складає -85,7%, а відносна густина парів речовини за воднем 213:Визначте молекулярну формулу вуглеводню, якщо масова частка Карбону в ньому становить 90 %, а відносна густина за гелієм дорівнює 30​

Ответы на вопрос

Отвечает Терентьева Полина.

Ответ:

Объяснение:

1)

Дано:

w(С) = 80%

D(H2) = 15

Знайти: CxHy - ?

Знайдемо молекулярну масу вуглеводню

М(CxHy) = D(H2) * М(Н2) = 15 * 2 = 30 г/моль

Знайдемо масову частку Гідрогену

w(Н) = 100% - 80% = 20%

Знайдемо кількість речовин (Н) і (С)

n(C)= 80%* 30/12*100% = 2 моль

n(H) = 20% * 30/1 * 100% = 6 моль

С : Н = 2 : 6

Отже формула С2Н6 - етан

2)

Дано:

w(С) = 85,7%

D(H2) = 21

Знайти: CxHy - ?

Знайдемо молекулярну масу вуглеводню

М(CxHy) = D(H2) * М(Н2) = 21 * 2 = 42 г/моль

Знайдемо масову частку Гідрогену

w(Н) = 100% - 85,7% = 14,3%

Знайдемо кількість речовин (Н) і (С)

n(C)= 85,7%* 42/12*100% = 3 моль

n(H) = 14,3% * 42/1 * 100% = 6 моль

С : Н = 3 : 6

Отже формула С3Н6 - пропілен

3)

Дано:

w(С) = 90%

D(Hе) = 30

Знайти: CxHy - ?

Знайдемо молекулярну масу вуглеводню

М(CxHy) = D(Hе) * М(Не) = 30 * 4 = 120 г/моль

Знайдемо масову частку Гідрогену

w(Н) = 100% - 90% = 10%

Знайдемо кількість речовин (Н) і (С)

n(C)= 90%* 120/12*100% = 9 моль

n(H) = 10% * 120/1 * 100% = 12 моль

С : Н = 9 : 12

Отже формула С9Н12 - пропілбензол