100 баліввввв Який об'єм водню виділиться за нормальних умов під час взаємодії 2,5 г натрію з

достатньою кількістю фенолу, якщо масова частка домішок у металі становить 8 %?

Ответы на вопрос

Отвечает Никитина Анастасия.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Na) = 2,5 г

wдоміш.(Na) = 8%

Найти: V(H2) -?

Знайдемо масу чистого металу:

m(Na) = m(Na) * ( 100% - wдоміш.(Na)) : 100% =

= 2,5 * (100% - 8%)/100% = 2,3г

М(Na) = 23 г/моль

Складемо РХР:

                      2,3 г                                   х л

2C6H6O   +   2Na   →   2C6H5ONa   +   H2

                     n = 2 моль                         n = 1 моль

                     M = 23 г/моль                  Vm = 22,4 л/моль

                     m = 46 г                            V = 22,4 л

2,3 г (Na)   - х л (Н2)

46 г (Na) -   22,4 л (Н2)

V(H2) =22,4 * 2,3 : 46 = 1,12 л