ПОМОГИТЕ СРОЧНО!!!!!!!! 1. Визначити молекулярну формулу вуглеводню, який містить 87,5% карбону.

Відносна густина вуглеводню за воднем 14. 2. При спалюванні 6г вуглеводню утворилося 17,6 вуглекислого газу та 10,8г води. Відносна густина по водню дорівнює 15. Визначити формулу. 3. Алкен масою 11,2 г приєднав 14,6г гідроген хлориду. Знайти молекулярну формулу сполуки. ДАЮ 50 БАЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Головина Анастасия.

Ответ:

Щоб визначити молекулярну формулу вуглеводню, необхідно знати кількість атомів кожного елементу в молекулі. За умовою задачі вуглеводень містить 87,5% карбону, що означає, що залишок (100% - 87,5% = 12,5%) припадає на водень. Тому ми можемо припустити, що у молекулі цього вуглеводню 8 атомів вуглецю і 2 атоми водню.

Молекулярна формула цього вуглеводню буде С₈Н₂.

Спочатку необхідно визначити кількість молей вуглеводню, що спалився. Для цього використовуємо формулу n = m/M, де n - кількість молей, m - маса речовини, M - молярна маса. Молярна маса вуглеводню (СₓНₓ) дорівнює (12x + 1x) г/моль = 13x г/моль.

n(CHₓ) = m(CHₓ) / M(CHₓ) = 6 г / (13x г/моль) = 0,462x моль

За рівнянням реакції спалювання вуглеводню

СₓНₓ + (2x + 1)O₂ -> (x)CO₂ + (x + 1)H₂O

одна молекула вуглеводню спалюється з 2x + 1 молекулами кисню, утворюючи x молекул CO₂ і x + 1 молекул H₂O.

За умовою задачі утворилось 17,6 г CO₂ і 10,8 г H₂O. Визначимо кількість молей води, використовуючи формулу n = m/M, де M = 2 г/моль - молярна маса води.

n(H₂O) = m(H₂O) / M(H₂O) = 10,8 г / 2 г/моль = 5,4 моль

З рівнянням реакції можна побачити, що кількість молей вуглеводню має дорівнювати кількості молей води. Таким чином,

n(CHₓ) = n(H₂O) = 5,4 моль

Объяснение:

Отвечает Мусалямов Самад.

Ответ: 1 Для визначення молекулярної формули вуглеводню, який містить 87,5% карбону, можна скористатись наступною формулою:

CnH2n

Підставляючи дані, отримуємо:

87,5/12 = n

n = 7,29

Тоді молекулярна формула вуглеводню буде C7H14.  

2 Спочатку знайдемо кількість молей вуглеводню за допомогою закону збереження маси:

6 г / (12 г/моль) = 0,5 моль

З цього обсягу вуглеводню утворюється така сама кількість молей води, тобто 0,5 моль.

Також знаємо кількість молей вуглекислого газу:

17,6 г / (44 г/моль) = 0,4 моль

Запишемо рівняння реакції:

CnH2n + (3n+1)/2 O2 -> n CO2 + (n+1) H2O

Підставляючи відомі значення, отримуємо:

CnH2n + 3,5 O2 -> n CO2 + (n+1) H2O

0,5 моль CnH2n взаємодіють з 1,75 моль O2. Отже, n = 3.

Таким чином, формула вуглеводню буде C3H8

3  Обчислимо кількість молей алкену та гідроген хлориду:

11,2 г / (56 г/моль) = 0,2 моль алкену

14,6 г / (36,5 г/моль) = 0,4 моль гідроген хлориду

За рівнянням реакції:

CnH2n + HCl -> CnH2nCl

Молекулярна маса сполуки буде дорівнювати сумі молекулярних мас алкену та гідроген хлориду:

(11,2 г + 14,6 г) / (0,2 моль + 0,4 моль) = 63,5 г/моль

Тому молекулярна формула сполуки буде C4H8Cl2.

Объяснение: