Практыична робота з Хімії 10 класс. 1.Визначте молекулярну формулу вуглеводню, який містить 80 %

Карбону, 20% Гідрогену, а відносна густина за воднем дорівнює 15. 2.Визначте молекулярну формулу сполуки, в якій масові частки дорівнюють: С – 85,71 %, Н – 14,29 %. Відносна густина пари цієї речовини за вуглекислим газом – 1,91 3.Відомо, що 5,6 г алкену приєднують 4,48 л (н.у.) гідрогенхлориду. Виведіть молекулярну формулу вуглеводню.

Ответы на вопрос

Отвечает Лавришин Олександр.

**1.**

Відносна густина за воднем дорівнює 15, це означає, що маса молекули вуглеводню в 15 разів більша за масу молекули води.

Масова частка Карбону в вуглеводні становить 80 %, а масова частка Гідрогену - 20 %.

Тому, молярна маса вуглеводню становить:

```

M = 15 * 18 = 270 г/моль

```

Кількість атомів Карбону в молекулі вуглеводню становить:

```

n(C) = 80/100 = 0,8

```

Кількість атомів Гідрогену в молекулі вуглеводню становить:

```

n(H) = 20/100 = 0,2

```

Отже, молекулярна формула вуглеводню - **C2H5**.

**2.**

Відносна густина пари сполуки за вуглекислим газом дорівнює 1,91, це означає, що маса молекули сполуки в 1,91 разів більша за масу молекули вуглекислого газу.

Масова частка Карбону в сполуці становить 85,71 %, а масова частка Гідрогену - 14,29 %.

Тому, молярна маса сполуки становить:

```

M = 1,91 * 44 = 84,04 г/моль

```

Кількість атомів Карбону в молекулі сполуки становить:

```

n(C) = 85,71/100 = 0,8571

```

Кількість атомів Гідрогену в молекулі сполуки становить:

```

n(H) = 14,29/100 = 0,1429

```

Отже, молекулярна формула сполуки - **C4H8**.

**3.**

Відомо, що 5,6 г алкену приєднують 4,48 л (н.у.) гідрогенхлориду.

Молекулярна маса алкену становить:

```

M = 5,6 / 0,082 * 273 = 100 г/моль

```

Відомо, що при гідрохлоруванні алкенів утворюються алкени.

Молекулярна маса алкену, який утворився, становить:

```

M = 4,48 * 28 = 127,44 г/моль

```

Отже, молекулярна формула алкену - **C2H4**.

**Відповідь:**

1. **C2H5**

2. **C4H8**

3. **C2H4**