Відносна густина вуглеводню за вуглекислим газом становить 1. Виведіть молекулярну формулу цієї

речовини, якщо масова частка Гідрогену становить 18.18.Відносна густина вуглеводню за вуглекислим газом становить 1. Виведіть молекулярну формулу цієї речовини, якщо масова частка Гідрогену становить 18.18.

Ответы на вопрос

Отвечает Герман Коля.

D(CO2)=M(в-ва)/M(CO2)

M(в-ва)=D(CO2)*M(CO2)=1*44=44г/моль

w(H)=m(H)/M(в-ва)

m(H)=M(в-ва)*w(H)=44*0,1818=8 г

v(H)=8/1=8 моль

w(С)=100%-18,18%=81,82%

m(C)=M(в-ва)*w(C)=44*0,8182=36 г

v(C)=36/12=3 моль

С3Н8- пропан